Regijski in državni otroški parlament

REGIJSKI IN DRŽAVNI OTROŠKI PARLAMENT

33. Nacionalni otroški parlament

Projekt Otroški parlament Zveze prijateljev mladine Slovenije se je v marcu nadaljeval na regijski ravni, v aprilu pa zaključil v prostorih Državnega zbora na nacionalni ravni. V projektu so uspešno sodelovali tudi naši učenci, in sicer so 9. marca 2023 v Velenje odpotovali Sofia Laul (8. c), Andrej Kužnik in Nuša Bohak (9. a). Tam so na regijskem parlamentu z vrstniki iz Zgornje in Spodnje Savinjske doline ter Šaleške doline razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladostnikov. Izpostavljali so izzive na tem področju ter predlagali možne rešitve. Pogumno so zastopali svoje mnenje in mnenje učencev naše šole, vrstniki pa so Sofio Laul izbrali, da našo Savinjsko-Šaleško regijo kot ena izmed šestih zastopa še na državnem otroškem parlamentu.

Tako je 11. aprila 2023 za en dan zasedla poslanski stolček ter sodelovala v razpravi z vrstniki iz celotne Slovenije. Njihovemu mnenju in pobudam glede vzgoje, odnosov, zdravja, vpliva odraslih na družbeno življenje, samopodobo, medije, so prisluhnili tudi odločevalci – predsednica državnega zbora, predsednik vlade, nekateri ministri, predstavniki vladnih in nevladnih organizacij. Njihove zaključke si lahko preberete tudi na povezavi: https://www.zpms.si/programi/otroski-parlamenti/

Katja Čeh, mentorica mladih parlamentarcev na OŠ Polzela

Sofia Laul v družbi mladih parlamentarcev iz drugih šol pred parlamentom v Ljubljani.

 

Udeleženci regijskega parlamenta.