Monthly Archives: maj 2026

Sezimo do zvezd

Prireditev Sezimo do zvezd že vrsto let ni zgolj plesni venček osmošolcev, ampak pravi praznik raznolikega plesa, zborovskega petja, glasbe in številnih uspehov učencev OŠ Polzela.  Prireditev je potekala v petek, 22. 6. 2026, v športni dvorani OŠ Polzela.

Glavne zvezde so bili naši osmošolci, ki so s svojimi plesnimi nastopi navdušili publiko. Program so soustvarili tudi članice in člani plesnih uric s Petro, folklorna skupina, pevski zbori, devetošolci, ki so plesali v paru, inštrumentalisti ter učenke in učenci POŠ Andraž s svojo točko. Med prireditvijo so g. MitjaVaupotič, ga. ravnateljica Bernardka Sopčič in ga. Mojca Rodič podelili priznanja za tri, šest in devet let petja v pevskem zboru. Še posebej ponosni smo na učenko Glorijo Satler, ki je v pevskem zboru sodelovala kar 9 let. Prireditev sta povezovali dve odlični voditeljici oz. zvezdici, ki sta z nasmehom in prijetnim nastopom poskrbeli za tekoč potek programa. Avtorja veznega besedila sta bila ga. Nika Žuža in g. Žiga Petraš.

Besedilo: Benja Mešič, šolska dopisnica

Fotografiranje: Luka Rojnik (FOTO Rojnik)

Šolski plesni festival

Na Osnovni šoli Petrovče je v petek, 15. maja, potekalo regijsko tekmovanje ŠPF v plesih v paru. Devetošolci iz skupine tretje triade so se pomerili v treh standardnih plesih – angleškem valčku, tangu in foxtrotu – ter znova dokazali da ples ni bav bav ampak lepa popotnica za živlenje. Dosegli so odlične rezultate, saj so si priplesali 2., 3. in 4. mesto. Tekmovanje je potekalo v prijetnem in športnem vzdušju, plesalci pa so s svojimi nastopi navdušili tako občinstvo kot tudi strokovno komisijo.

Na tekmovanju so sodelovale tudi deklice druge in tretje triade v posameznih plesih – hip hopu, latino in popu. Tudi one so bile odlične, saj so s svojimi nastopi priplesale vse do polfinala, le malo pa jim je zmanjkalo do uvrstitve v finale.

Državno tekmovanje pa je potekalo 28. maja 2026 na Osnovni šoli Stična v Ivančni Gorici  Tudi letos se nam je v plesih v parih uspelo uvrstiti na državno raven tekmovanja. Na tekmovanju sta nastopila dva plesna para. Devetošolca Jaka Steblovnik in Ela Terkaj sta s svojim odličnim nastopom navdušila sodnike ter se uspela uvrstiti v finale, kjer sta osvojila odlično 5. mesto. Uspešno sta nastopila tudi Lia Stropnik in Luka Ramšak, ki pa jima je finale za las ušlo, vendar sta prav tako pokazala veliko plesnega znanja, vztrajnosti in športnega duha.

Besedilo in fotografija: Petra Tajnik

REGIJSKO TEKMOVANJE V PLESNIH PARIH IN V POSAMEZNIH PLESIH (HIP-HOP, LATINO, POP)

DRŽAVNO TEKMOVANJE V PLESNIH PARIH

Planinci na Uršlji gori

V soboto, 9. 5. 2026, smo se Mladi planinci OŠ Polzela in PD Polzela  ob 8. uri zjutraj zbrali za OŠ Polzela, kjer nas je čakal  avtobus in nestrpno smo pričakovali še zadnji pohod v letošnjem šolskem letu.
Veselih obrazov v sončnem vremenu smo napolnili avtobus, saj so se nam tokrat  pridružili tudi starši in stari starši ter ostali udeleženci PD Polzela. Avtobus nas je pripeljal do Naravskih ledin, kjer smo se okrepčali z malico iz nahrbtnika,  učenci pa  so izkoristili prosti čas za igro na igralih. Nato smo z nahrbtniki na ramenih krenili proti Uršlji gori. Z vmesnimi postanki smo  po dveh urah hoje uspešno prišli do vrha, kjer nas je pričakal čudovit razgled in čas za druženje in igro.
Polni  lepih vtisov in druženja smo krenili nazaj proti izhodišču in po dobri uri vožnje srečno prispeli na Polzelo. Tako je naš planinski dnevnik bogatejši še za en osvojen vrh in medgeneracijski pohod za zaključek šolskega leta nam bo vsem ostal v lepem spominu. 

Besedilo in fotografije: Tanja Podpečan, mentorica

Fotografska delavnica

Šolske novinarke in novinarji ter dopisnice in dopisniki smo imeli v petek, 8. 5. 2026, zelo zanimivo fotografsko delavnico, ki jo je vodil profesionalni fotograf Jernej Jelen.

Predstavil nam je vrste fotografij in osnove, ki jih mora poznati vsak fotograf ali fotografinja. Ogledali smo si nekaj njegovih del, nato pa smo odšli ven, kjer je vsak s fotografom ali telefonom posnel nekaj fotografij. Vsi smo se seveda močno trudili, da bi čim bolje uporabili pridobljeno znanje.  Seveda smo z veseljem drug drugemu pomagali, če ne drugače vsaj tako, da smo se postavili pred objektiv. Ko smo imeli že lep nabor fotografij, smo se vrnili v učilnico, kjer smo izbrali 10 najboljših fotografij in jih skupaj z Jernejem pokomentirali in ocenili.
Izbrali smo 5 najboljših fotografij, ki bi bile primerne za manjšo razstavo ali natečaj.

Ker nas je fotografija tako zelo prevzela, je vsak dobil možnost, da je učiteljici Karmen Zupanc poslal še nekaj svojih fotografij, za katere je presodil, da so vredne ogleda. 

Besedilo: Anna Rakun in Marisa Ester Privošnik, šolska novinarka in dopisnica
Fotografije: Mladi fotografi OŠ Polzela

 

NAJBOLJŠIH 5 FOTOGRAFIJ, KI SO NASTALE NA DELAVNICI 

OSTALE FOTOGRAFIJE, KI SO NASTALE NA DELAVNICI 

FOTOGRAFIJE PO IZBORU MLADIH FOTOGRAFOV

Šola v naravi za tretješolce 2026

Tretješolci so na CŠOD Prvine preživljali  ŠPORTNO ŠOLO V NARAVI.

18. maja smo tretješolci odšli v šolo v naravi. Ob 8.15 smo prišli k domu krajanov, kjer smo se poslovili od mamic in atijev in z se avtobusom odpeljali na Prvine. Tam nas je pričakal vodja doma, gospod Aleš. Naše kovčke, potovalke, nahrbtnike in ostale stvari smo znosili v sobe. Zbrali smo se okrog ognjišča, kjer smo dobili malico, se pogovorili o pravilih hiše in si ogledali okolico. Še preden smo si ogledali naravo okrog hiše, smo šli v naše sobe, kjer smo si oblekli jogije, blazine in odeje. Po ogledu smo šli na kosilo, potem smo imeli počitek. Potem smo se lahkih nog odpravili na Čemšeniško planino. Na vrhu smo se lahko igrali na igralih. Ko smo odhajali, je začelo deževati. Malce mokri smo prišli nazaj. Prišli smo že zelo lačni in zato smo pojedli večerjo. Po njej smo imeli čas zase. Potem smo odšli spet ven. Zunaj smo nabrali dračje, veje in malo debelejše veje. Potem pa najboljše… zakurili smo. Pekli smo kruh. Nenavadno, a okusno. Bil je res lep prvi dan. Ana Marija Hribernik, 3. d

19. 5. smo bili že drugi dan na Prvinah. Zjutraj nas je zbudila malce divja glasba. Ko smo se oblekli in umili, smo imeli jutranje razgibavanje. Sledil je zajtrk, po njem pa smo si lahko kupili spominek. Potem smo slišali zgodbo o škratu Perkmandelcu, ki je rudarjem rad včasih pomagal, včasih nagajal ali jim celo skril malico. Ker zadnje čase ni imel kaj početi v rudniku, smo mu naredili manjše igrišče v gozdu. Raziskovali smo gozd in iskali različne dele rastlin, živali in druge predmete. Popoldan smo skrivali zaklad za sošolce in se pogovarjali o vodi. Za malico smo imeli krofe. Po večerji smo plesali in šli na pohod z lučkami. Dan mi je bil všeč. Ajda Zabukovnik, 3. d

Ko smo se tretji dan zbudili, smo začeli pakirati. Najprej smo slekli posteljo. Ko smo končali s pakiranjem in zajtrkom, smo šli ven. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je imela poligon s skiroji, druga si je izmišljala nove igre. Do kosila smo zamenjali dejavnosti. Ko smo šli na kosilo, smo bili zelo vznemirjeni, ker bomo šli kmalu domov. Ko je prišel avtobus, smo na desno stran avtobusa Andražani odložili prtljago. Šola v naravi je bila zelo FINA!  Sofia Zabukovnik, 3. d

Fotografiranje: učiteljice 3. r.

Dan Zemlje in podelitev bralnih priznanj na POŠ

Tehniški dan z naslovom DAN ZEMLJE  je potekal 22. 4. 2026 na POŠ Andraž, in sicer v treh delih. Učenci so nastopali v čebeljem paradižu, prejeli priznanja za bralno značko in izdelali tehniški izdelek. Vse o dogajanju so v spletnem časopisu Glas mladih zapisali nekateri učenci 3. d-razredaVabljeni k branju.

Fotografiranje: učiteljice POŠ Andraž

Zaključek bralne značke za učence od 4. do 9. razreda

Tik pred počitnicami so priznanja za opravljeno bralno značko prejeli tudi učenci od 4. do 9. razreda. Zanimiv kulturni program so tokrat pripravili devetošolci skupaj z učiteljico Mojco Cestnik. Prisluhnili smo lahko debati, ali je bolje brati knjige v tišini ali ob glasbi. Učenci so nam podali tudi zanimive nasvete, kaj brati med počitnicami. Brez glasbe seveda ni šlo. Dvorano so s petjem napolnili pevski zbori pod vodstvom Mitje Vaupotiča.
Priznanja za opravljeno bralno značko sta podelili knjižničarka Alja Bratuša in ravnateljica Bernardka Sopčič. 

Fotografiranje: Matic Runjak, šolski novinar

KULTURNI PROGRAM

PODELITEV BRALNIH PRIZNANJ

 

Zaključek bralne značke za učence od 1. do 3. razreda

Za učence od 1. do 3. r. smo organizirali še zadnji ogled gledališke predstave v tem šolskem letu. Za konec smo si ogledali priredbo madžarske ljudske pravljice Zajčkov zvonček v izvedbi gledališča Kukuc. Zajček iz pravljice se je po koncu predstave pridružil ravnateljici in knjižničarki, ki sta podelili kar 175 bralnih priznanj učencem od 1. do 3. razreda. Vsi prvošolci so od Društva Bralna značka prejeli v dar knjigo Slavka Pregla O dečku, ki je imel rad ptičke. Zajček je učencem, ki so prišli po priznanja, stisnil tačico in jim zaželel še veliko prijaznih pravljic.

Besedilo: Alja Bratuša
Fotografiranje: Nina Miklič in Ela Trkaj

 

GLEDALIŠKA PREDSTAVA ZAJČKOV ZVONČEK

Iz vrtca v šolo

V torek, 14. 4. 2026,  smo na šoli gostili bodoče prvošolce v okviru projekta IZ VRTCA V ŠOLO. Srečanje je potekalo v učilnicah prvih razredov v sproščenem in prijetnem vzdušju.

Celoten zapis si lahko preberete v spletnem glasilu Glas mladih.

Fotografiranje: Barbara Hudoklin

Otroci pojejo slovenske pesmi

V četrtek, 16. aprila, se je v športni dvorani OŠ Polzela odvilo pevsko tekmovanje Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo, in sicer v sodelovanju z Občino Polzela in Novim tednikom.

Več o samem dogodku in najuspešnejših nastopajočih si lahko preberete v časopisu Novi tednik.

Fotografiranje: Katja Kobale