Ostale dejavnosti razredne stopnje

Planinci na Uršlji gori

V soboto, 9. 5. 2026, smo se Mladi planinci OŠ Polzela in PD Polzela  ob 8. uri zjutraj zbrali za OŠ Polzela, kjer nas je čakal  avtobus in nestrpno smo pričakovali še zadnji pohod v letošnjem šolskem letu.
Veselih obrazov v sončnem vremenu smo napolnili avtobus, saj so se nam tokrat  pridružili tudi starši in stari starši ter ostali udeleženci PD Polzela. Avtobus nas je pripeljal do Naravskih ledin, kjer smo se okrepčali z malico iz nahrbtnika,  učenci pa  so izkoristili prosti čas za igro na igralih. Nato smo z nahrbtniki na ramenih krenili proti Uršlji gori. Z vmesnimi postanki smo  po dveh urah hoje uspešno prišli do vrha, kjer nas je pričakal čudovit razgled in čas za druženje in igro.
Polni  lepih vtisov in druženja smo krenili nazaj proti izhodišču in po dobri uri vožnje srečno prispeli na Polzelo. Tako je naš planinski dnevnik bogatejši še za en osvojen vrh in medgeneracijski pohod za zaključek šolskega leta nam bo vsem ostal v lepem spominu. 

Besedilo in fotografije: Tanja Podpečan, mentorica

Iz vrtca v šolo

V torek, 14. 4. 2026,  smo na šoli gostili bodoče prvošolce v okviru projekta IZ VRTCA V ŠOLO. Srečanje je potekalo v učilnicah prvih razredov v sproščenem in prijetnem vzdušju.

Celoten zapis si lahko preberete v spletnem glasilu Glas mladih.

Fotografiranje: Barbara Hudoklin

Prvi koraki v svet kuharskih čudes

S tretješolci smo izvedli ID Prvi koraki v svet kuharskih čudes. Učenci so se preizkusili v enostavnih kuharskih veščinah, se naučili skuhati in speči jedi po receptih ter kuhano in pečeno tudi kulturno pojesti. Učenci in mentorici smo pri interesni dejavnosti zelo uživali.

Vtise učencev lahko preberete v spletnem časopisu Glas mladih.

Besedilo in fotografije: Nataša Štor in Tatjana Turkuš

Zven citer v 2. a

V 2. a smo se pri glasbeni umetnosti učili o ljudskih glasbilih. V razredu nas je obiskala gospa Neli, ki nam je predstavila čarobni svet citer. Ob njenem igranju smo skupaj zapeli, nato pa smo se tudi sami preizkusili v igranju na strune. Navdušenje smo prelili v ustvarjanje in iz kartona izdelali svoje unikatne citre. Bil je dan, poln glasbe in ustvarjalnosti!

Fotografije in zapis besedil učencev: Nataša Štor

K nam je prišla Kristjanova mamica. Pokazala nam je citre in pripomočke od citer. Peli smo pesmice in brenkali na citre. Potem nam je povedala zgodbico. Na koncu si je vsak naredil citre. Imeli smo lep dan. JONATAN FIŠTER

Mamica od mojega sošolca je prišla v šolo in prinesla citre. Pokazala nam je, kako se na citre igra. Ob igranju na citre smo zapeli. Nato smo izdelovali citre. Izdelovali smo jih iz kartona, volne in papirja. Imeli smo se fajn. VID VITANC

K nam je prišla Kristjanova mami. Predstavila nam je ljudsko glasbilo citre. Na citre smo lahko igrali. Potem smo izdelovali citre iz kartona. Za izdelavo smo potrebovali zelo veliko časa. Imela sem se lepo. Želim si še več takšnih dni. NANINEA BEZJAK

Lepo mi je bilo, ker je prišla moja mami v šolo. Všeč mi je bilo, ker je pokazala oglašanje živali na citrah. Zelo lepo je bilo, ko smo ustvarjali citre. KRISTJAN KUKOVEC

V šolo je prišla Kristjanova mamica. Pokazala nam je, kako se igra na citre. S pomočjo citer nam je povedala zgodbico. Tudi mi smo lahko poskusili igrati na citre. Potem smo šli izdelovat citre. Preživela sem krasen dan. AMELIE RATEJ

V šoli smo izdelovali citre. Na citre smo lahko igrali. Ob citrah smo poslušali zgodbico. Pri izdelavi citer je bilo zelo zabavno. Preživeli smo krasen dan in upam, da bomo imeli še več takšnih dni.  ANA VERDEV

Planinci na Rašici

Mladi planinci OŠ Polzela  in PD Polzela so se v soboto, 21. 3. 2026, udeležili planinskega pohoda zelo priljubljene izletniške točke v bližini Ljubljane. Tokrat jih je pot vodila na Rašico.

Celoten prispevek si lahko preberete v spletnem časopisu Glas mladih.

Fotografije: Tanja Podpečan

Pust na POŠ Andraž

V torek, 17. 2. 2026, je bil najboljši dan v šoli. V šolo smo lahko prišli brez torb in oblečeni v pustne kostume. Vsi smo bili zelo veseli in smešni.

Celoten prispevek si lahko preberete v spletnem časopisu Glas mladih

Zimovanje na Gori Oljki

Dne 30. 1. 2026 smo se mladi planinci v spremstvu naših starejših mentorjev odpravili na tradicionalno zimovanje na Goro Oljko. Ob 15. uri smo se zbrali na parkirišču pred osnovno šolo. Prtljago smo naložili na avto prikolico, mi pa smo se peš podali na pohod. Pot nas je vodila mimo rojstne hiše Neže Maurer, vmes smo imeli postanek, da smo se okrepčali in seveda poslikali, nato pa smo pot nadaljevali do  planinskega doma na Gori Oljki.  Filip Abraham, 7. c

Je Filip s svojim zapisom v vas zbudil radovednost, kaj vse so učenci na zimovanju počeli? Natančejše zapise najdete v spletnem časopisu Glas mladih.

Fotografiranje: Tanja Podpečan

Tretješolci v novih prostorih

Tretješolci so po novoletnih počitnicah zapustili šolske prostore, saj so svoje učilnice prepustili marljivim delavcem, ki se nadvse trudijo, da bo OŠ Polzela čim hitreje dobila prepotreben prizidek. Z vedenjem, da se bodo naslednje šolsko leto vrnili v nove in večje prostore, so se polni optimizma odpravili na pouk »čez cesto«, in sicer v prostore Kulturnega doma Polzela. Bili so nadvse presenečeni, saj so jih pričakale prijetne učilnice. Da se tretješolci v novih učilnica počutijo dobro, so povedali tudi sami.
Njihove vtise si preberite v spletnem glasilu Glas mladih.

Zapis: Karmen Zupanc
Fotografije: Učiteljice tretjih razredov (Vera Bombek, Tatjana Turkuš, Mojca Kralj)

Drugošolci v gozdu

V četrtek, 6. 11. 2025, smo imeli drugošolci pouk v gozdu. Po malici smo se odpravili v Šenek. Tam smo se razdelili v štiri skupine. Učenci in učiteljice smo pri pouku v gozdu zelo uživali. Želimo si še več takšnih dni.

Kako do dan doživeli učenci, lahko preberete v spletnem časopisu Glas mladih.

Fotografije: Nataša Štor

Planinci na Ribniški koči

V soboto, 8. 11. 2025, smo se Mladi planinci OŠ Polzela in POŠ Andraž podali na drugi planinski pohod v tem šolskem letu. Pot nas je tokrat vodila na Ribniško kočo.

Celoten prispevek lahko preberete v spletnem časopisu Glas mladih.

Fotografije: Tanja Podpečan