Prvi šolski dan na OŠ Polzela
PRVI ŠOLSKI DAN V PROSTORIH OŠ POLZELA ZA ŠOLE VAJENE UČENCE IN UČENCE, KI SO V ŠOLSKE PROSTORE ZAKORAKALI PRVIČ
Avtorica: Tia Novak, šolska novinarka

Prvošolci na matični šoli
Prvi šolski dan je zelo poseben dan za učence, starše in učitelje.
Zame je bil poln različnih občutkov. Počitnic je bilo konec in čeprav sem se veselila srečanja s prijatelji, sem bila tudi malo nervozna, ker nisem vedela, kaj naj pričakujem. Kot vsako leto smo imeli učenci od 2. do 9. razreda prireditev z nagovorom ravnateljice Bernardke Sopčič. Ta nas je po oddelkih poklicala na oder, nato pa smo z razredničarkami odšli v učilnice. Najbolj so bili seveda vznemirjeni učenci, ki so bili v tem šolskem letu v drugačni sestavi kot v preteklem.
Zame pa je bil to še posebej drugačen, zanimiv dan, saj sem bila del prireditve za naše prvošolce. V njihovih očeh si lahko videl navdušenje in vznemirjenje, ki so ga čutili ob vstopu v šolo. Na prireditvi sem zapela slovensko himno ter pesem Mini in maxi z voditeljico prireditve, sedmošolko Piko Koren. Prvošolce in njihove starše sta nagovorila tudi ravnateljica Bernardka Sopčič in župan Jože Kužnik. Potem ko so bili vsi prvošolci poklicani na oder, so skupaj z njihovimi razredničarkami odšli v svoje učilnice. Staršem so pomahali v slovo s slovenskimi zastavicami. Prav vse prvošolce pa je na hodniku predmetne stopnje čakalo še posebno presenečenje. Pričakali so jih najstarejši učenci, devetošolci, ki so jih s pripravljenim »špalirjem« pospremili novim dogodivščinam naproti.
Skratka, dan je bil zelo zanimiv in poln čustev. Verjamem, da bo to šolsko leto polno skupnega dela in veselja ter novih izkušenj.





