Monthly Archives: junij 2026
Umetniški večer
SLEDIM SVETLOBI – UMETNIŠKI VEČER UČENK IN UČENCEV OŠ POLZELA
Avtorica: Karmen Zupanc
Ko se združijo beseda, glasba, ples, film, fotografija in likovna umetnost, nastane čudovit večer, ki preprosto ne more kar tako v pozabo. V sredo, 3. 6. 2026, je v mali telovadnici OŠ Polzela potekal umetniški večer učenk in učencev OŠ Polzela. Različne vrste umetnosti smo združili v eno pod naslovom Sledim svetlobi. Po zaslugi mladih umetnic in umetnikov je v dvorani zares sijalo.
Lepo število zbranih v dvorani je s svojim petjem že na samem začetku objela Tia Novak. V nadaljevanju sta nas voditelja večera, Larisa Turnšek in Matic Runjak, popeljala skozi šest sklopov besedne umetnostni: Moč besede, Drug ob drugem, drug za drugega, Narava, Posebne pesmi, Vodnik in Vihar. Prav vsaka pesem je nosila močno sporočilo, zbrane pa se je dotaknila tudi zgodba devetošolke, ki je izpostavila, kako pomembna je lahko pohvala oz. prijazna beseda, ki jo izreče učiteljica.
Šola v naravi za tretješolce
ŠOLA V NARAVI
Avtorji: učenke in učenci 3. a, b, c in d
Tretješolci so na CŠOD Prvine preživljali ŠPORTNO ŠOLO V NARAVI. V času ŠVN so po dnevih marljivo zapisovali svoje vtise. Fotografije zanimivega tedna si lahko ogledate v spletnem albumu.

Ponedeljek, 18. 5. 2026
-
- 18.maja smo tretješolci odšli v šolo v naravi. Ob 8.15 smo prišli k domu krajanov, kjer smo se poslovili od mamic in atijev in z se avtobusom odpeljali na Prvine. Tam nas je pričakal vodja doma, gospod Aleš. Naše kovčke, potovalke, nahrbtnike in ostale stvari smo znosili v sobe. Zbrali smo se okrog ognjišča, kjer smo dobili malico, se pogovorili o pravilih hiše in si ogledali okolico. Še preden smo si ogledali naravo okrog hiše, smo šli v naše sobe, kjer smo si oblekli jogije, blazine in odeje. Po ogledu smo šli na kosilo, potem smo imeli počitek. Potem smo se lahkih nog odpravili na Čemšeniško planino. Na vrhu smo se lahko igrali na igralih. Ko smo odhajali, je začelo deževati. Malce mokri smo prišli nazaj. Prišli smo že zelo lačni in zato smo pojedli večerjo. Po njej smo imeli čas zase. Potem smo odšli spet ven. Zunaj smo nabrali dračje, veje in malo debelejše veje. Potem pa najboljše… zakurili smo. Pekli smo kruh. Nenavadno, a okusno. Bil je res lep prvi dan. Ana Marija Hribernik, 3. d
- Danes je bilo super iti na Čemšeniško planino. Rad hodim, pot je bila malo vijugasta in strma. Niko Časar, 3. b
- Danes smo se zbrali pred domom in sedli na klopce. Zakurili smo ogenj. Ko smo zakurili ogenj, smo si nad njim spekli kruh. Bil je zelo dober. Glorija Kovše, 3. b
- Sobe v domu so zelo lepe. Vse je urejeno. Postelje so udobne in v njih lahko udobno zaspiš. Vsaka soba ima svojo kopalnico, ki je zelo lepa. V domu je zelo prijetno. Hrana je zelo dobra. vsak obrok je ena miza dežurnih, ki pripravijo pribor in po jedi pospravijo jedilnico. Ajda Šilih, 3. b
- Danes smo se odpravili na Prvine. Šli smo v sobe in se razpakirali. Po kosilu smo šli na Čemšeniško planino. Po pohodu smo šli na večerjo, potem pa smo pekli kruh na ognjišču. Še sami smo lahko s kresilom poskusili zanetiti ogenj in nekaterim je uspelo. Imeli smo se lepo. Sofia Zabukovnik, 3. d
Izjemni uspehi Filipa Runjaka
FILIP RUNJAK – GLASBENIK Z MEDNARODNIMI USPEHI
Avtorica: Karmen Zupanc
Filip Runjak, osmošolec OŠ Polzela, nas s svojim neverjetnim talentom in lahkotnostjo, ki ju pokaže, ko sede za klavir, navdušuje pravzaprav na vsaki šolski prireditvi. Navdušuje pa tudi ocenjevalce na številnih tekmovanjih, tudi takšnih, ki presegajo meje naše države.
Konec maja se je Filip udeležil 5. mednarodnega glasbenega tekmovanja – Tartini 2026 v Piranu. Za svoj nastop je prejel 100 točk in zmagal. Poleg 1. nagrade je dobil še posebno nagrado za najboljšega pianista celotnega tekmovanja – Grand Prix.
Filip ostaja skromen fant, ki se redko pohvali. Toda pohvalo in iskrene čestitke si še kako zasluži.
Da Filipov talent nikakor ni neopažen, dokazuje tudi prav posebno povabilo. Na otvoritvi 38. MEDNARODNEGA FESTIVALA IMAGO SLOVENIAE in POLETJA V STARI LJUBLJANI, ki bo potekala 17. junija 2026 na Kongresnem trgu v Ljubljani, bo namreč Filip Runjak nastopil kot solist z Orkestrom Slovenske filharmonije. Na vabilu so organizatorji zapisali: »38. Mednarodni festival Imago Sloveniae bo z gala koncertom, pod taktirko glavnega dirigenta naše osrednje filharmonične institucije Kahija Solomnišvilija, otvoril Orkester Slovenske filharmonije, ob katerem bosta zaigrala izjemna mlada glasbenika, solista EMARSMaster, ki dosegata številne mednarodne uspehe: flavtist Lukas Grum in pianist Filip Runjak.«
Dragi Filip, iskrene čestitke tudi za to povabilo.

Sezimo do zvezd
SEZIMO DO ZVEZD ali PRIPOVED ZVEZDICE ZARE
Avtorica: Zara Krumpak, šolska dopisnica
Prireditev Sezimo do zvezd že vrsto let ni zgolj plesni venček osmošolcev, ampak pravi praznik raznolikega plesa, zborovskega petja, glasbe in številnih uspehov učencev OŠ Polzela. Prireditev je potekala v petek, 22. 6. 2026, v športni dvorani OŠ Polzela.
»Pa se je začelo,« sem si rekla, ko sem s težavo dočakala ta večer. Kot plesalka in zvezdica, ki je prišla v dvorano naravnost z neba, sem s kolegico zvezdico Piko povezovala program.
Plesalke in plesalci Plesne ustvarjalnice so nas popeljale v hrvaške ritme megle in plesa. Naučili so nas, da so najlepše zvezde včasih prav nad našimi vrhovi. S pop plesoma smo zbrane navdušile tudi ŠPF plesalke, ki smo s svojo energijo nalezle marsikoga. Nastopili so tudi folkloristi, ki so, tako kot vselej, spet zbudili toplino v naših srcih. Predstavili so se tudi plesalke in plesalci ID plesne urice s Petro in pokazali, kako znajo tudi mlajši uživati v plesu.
Mladi »Zemljani« OŠ Polzela pa so dokazali, da so izjemni tudi v petju, in sicer v zborovskem petju. Otroci otroškega pevskega zbora so nam pokazali, kaj vse so se naučili, mladinski pevski zbor pa nas je navdušil z večglasnim petjem. Učenci iz podružnične šole so nam zapeli pesem Čebelice in nas spomnili, kako pomemben je naš planet. Pripravili so nam kar celo dramsko točko. Pevci, ki v zboru pojejo tri, šest ali devet let, so prejeli tudi priznanja. Učenko, ki je v zboru pela polnih devet let, in sicer Glorijo Satler, so ravnateljica Bernardka Sopčič, zborovodkinja Mojca Rodič in zborovodja Mitja Vaupotič okronali za kraljico.
Zvezdici sva ugotavljali, da so nastopajoči zbranim v dvorani pomagali za vsaj malo časa odmisliti vsakdanje skrbi, kar je zagotovo vredno občudovanja … četudi si le ena »pobegla« zvezdica.
Fotografije prireditve Sezimo do zvezd si lahko ogledate v SPLETNEM ALBUMU.


Dan odprtih vrat
DAN ODPRTIH VRAT V 1. RAZREDU
Avtorici: Dragica Vidmar in Barbara Hudoklin
Vrata naše učilnice so se odprla. 21. 5. 2026 smo v 1. a-razredu uspešno izvedli dan odprtih vrat, ki je bil zelo dobro obiskan. Veseli nas, da se je dogodka udeležilo veliko staršev in starih staršev, ki so z zanimanjem spremljali delo učencev ter dejavnosti, ki potekajo pri pouku.
Obiskovalci so imeli priložnost spoznati potek učnega procesa, različne metode dela in sodelovati pri posameznih dejavnostih skupaj z otroki. Bili so prisotni pri pouku skozi šolsko dopoldne, pri malici, pri vseh urah pouka in tudi pri igralnem odmoru. Učenci so se predstavili kot vedoželjni, ustvarjalni in sodelovalni, kar je prispevalo k prijetnemu in sproščenemu vzdušju. K uspešni izvedbi dogodka je pomembno prispevala tudi gostja Suzana Hrast, mamica prvošolke, ki je s svojim znanjem in prijetnim igranjem na svojo harmoniko obogatila učno uro glasbene umetnosti. Prav tako pa je meh svoje harmonike raztegnil tudi prvošolec Nace Terčak. V ritmu njunega igranja smo se vsi veseli zasukali in zaplesali »metlin ples«.
Povratne informacije obiskovalcev so bile zelo pozitivne. Izrazili so zadovoljstvo nad organizacijo, prijaznim sprejemom ter možnostjo neposrednega vpogleda v delo v razredu. Dan odprtih vrat je bil prijetna in dragocena izkušnja za vse udeležence ter je še dodatno okrepil sodelovanje med šolo, učenci in starši.




